Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
22 Temmuz 2020, 9:03
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

Bigbang Nedir? Kısaca Bilgi

Big Bang Patlaması

Bigbang Hakkında Bilgi

Dünyanın nasıl oluştuğunu bir çok bilim adamı merak etmiş ve bir çok bilim adamı tarafından farklı teorilerde bulunmuşlardır. Kimi bilim adamı dünyanın oluşumunu dini teorilerle açıklarken kimi varsayımlarla açıklamıştır. Dünyanın oluşumunu anlatan teorilerden biri de bingbang teorisidir.

Bingbang teorisi bir diğer ismi ile büyük patlama teorisine göre tüm evren büyük patlama denen bir olaydan sonra oluşmuştur. Bu teoriye göre evren küçük bir tekillik ile başladığı ve sonrasında büyüyerek günümüz evreninin oluştuğunu belirtmektedir. Bingbang teorisi bir diğer bilinen ismi ile büyük patlama evrenin büyük bir patlama sonucunda evren günümüzdeki halini almıştır.

Dünyanın nasıl oluştuğu sorusuna verilen en bilindik teori olarak bingbang teorisidir. Bu yönüyle bir çok insan tarafından en çok bilinen teori olma özelliğine sahip olan bir teoridir. Bu teoriye göre evren ve dünya bir rastlantı sonucunda oluşmuş ve günümüz halini almıştır. Ancak günümüzde bu teorinin kesin olduğu hakkında bir kanıt yoktur. Bu sebeple de bingbang sadece dünyanın oluşumu hakkında bir teoriden ibaret kalmıştır.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Kurban Bayramında Hangi Tür Hayvanlar Kesilebilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.