Cevap Yaz
19 Ağustos 2023, 11:06 - Furkan Yazdı

Bilgisayarla Neler Yapılır?

Bilgisayarla Neler Yapabiliriz?

Soru: Bilgisayarla Neler Yapılır?
Cevap: Bilgisayarla okuldaki ve günlük hayatımızda karşılaştığımız sorunları çözümlemek yani eğitim amacıyla, sıkıntımızı gidermek adına eğlenmek için, iletişim kurmak ve haberleşmek için bilgisayar kullanılır.

Bilgisayarla Neler Yapılır?

Bilgisayar ile neredeyse her şey yapılabilmektedir. Sıkılınca internet aracılığıyla binlerce filmi ve diziyi izleyebilirsiniz. Bir şeyler öğrenmek isterseniz özel hazırlanan belgeselleri ve eğitim videolarını inceleyebilirsiniz.

Eğer eğlenmek istiyorsanız oyun yükleyebilir ve oynayabilirsiniz. İnternet üzerinden video izleyerek de zaman geçirebilirsiniz. Bunun dışında bilgisayarı kullanarak ödev de yapabilirsiniz. İnternet aracılığıyla araştırma yapabilir, ardından Microsoft Word gibi bir program ile notlar hazırlayabilirsiniz.

Bunun dışında konu anlatmanız gerekiyorsa Microsoft PowerPoint programı ile slayt hazırlayabilirsiniz. Okul ve eğlencenin yanı sıra iş ortamında da bilgisayarı kullanabilirsiniz. Microsoft Excel ya da Access gibi programlar ile veri kayıtlarını tutabilirsiniz. Ayrıca özel bilgisayar programları aracılığıyla da çalışabilirsiniz.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 139. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.