Cevap Yaz
24 Ocak 2023, 9:18 - Zülal Güneş Yazdı

Bilinçli Tüketiciler Yiyecek ve İçecek Satın Alırken Nelere Dikkat Ederler?

Soru: Bilinçli Tüketiciler Yiyecek Ve İçecek Satın Alırken Nelere Dikkat Ederler?
Cevap: Bilinçli tüketiciler yiyecek ve içecek satın alırken bazı önemli unsurlara dikkat etmektedirler. Bu unsurları içerisinde özellikle aldıkları ürünlerin son tüketim tarihini kontrol etmek ilk sırada yer almaktadır

Bilinçli Tüketici Nelere Dikkat Eder?

Bilinçli Tüketiciler Yiyecek Ve İçecek Satın Alırken Nelere Dikkat Ederler?

Bunun yanı sıra aldıkları ürünün rengine, kokusuna ve şekline dikkat etmektedirler. Kötü kokan, şekli ve rengi bozulmuş olan yiyecekleri almamaktadırlar.

Bunun yanı sıra çikolata, şeker ve bisküvi gibi yiyeceklerin içerisinde katkı veya boya maddesi olup olmadığına dikkat etmekte ve bu maddelerin bulunduğu ürünleri almamaktadırlar. Aynı zamanda dondurulmuş ve hazır gıdalar da vücut için oldukça sağlıksız ürünler olduğundan bu ürünlere mümkün olduğunca almamaya ve tüketmemeye özen göstermektedirler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 82. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.