Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:35 - Zülal Güneş Yazdı

Bitkiler ve Hayvanlar İnsan Yaşamı Açısından Neden Önemlidir? Yazınız.

Soru: Bitkiler ve Hayvanlar İnsan Yaşamı Açısından Neden Önemlidir? Yazınız.
Cevap:

Bitkiler ve hayvanlar insan yaşamı açısından oldukça önemli canlılar olmaktadır. Çünkü belirli bir düzende ilerleyen yaşam şartları içerisinde herhangi bir bozulma söz konusu olduğunda bu ekosistem içerisinde yer alan tüm canlılar olumsuz yönde etkilenmektedir.

Hayvanlar ve Bitkilerin İnsan Yaşamındaki Yeri Nedir?

Bitkiler Ve Hayvanlar İnsan Yaşamı Açısından Neden Önemlidir Yazınız.

Özellikle bitkiler insanlara doğrudan ihtiyacı olan vitamini veya minerali sağladığı gibi dolaylı olarak hayvanların beslenmesine yardımcı olup hayvansal kaynaklara da ulaşma imkânı sağlamaktadırlar.

Bunun yanı sıra hayvanlar insanlar için zararlı olan bitkilere tüketerek hem tarıma fayda sağlamakta hem de insan sağlığına önemli ölçüde yararlı olmaktadırlar. Bu durumda özellikle bitkilerin ve hayvanların belirli bir düzen içerisinde var olmaya devam etmeleri insanların yaşam standartlarını da iyi devam ettirmeleri için gereklidir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 161. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.