Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:37 - Zülal Güneş Yazdı

Bitkiler ve Hayvanlar Olmasaydı Neler Olurdu? Anlatınız.

Soru: Bitkiler ve Hayvanlar Olmasaydı Neler Olurdu? Anlatınız.
Cevap: Bitkiler ve hayvanlar olmasaydı doğal yaşam ve ekosistem mümkün olmayacaktı. Doğada yaşamakta olan ve doğayı paylaşmakta olan tüm canlılar birbirleriyle etkileşim içerisinde olmakta bu nedenle de herhangi birinin yok olması veya hiç olmaması diğer canlıları da olumsuz şekilde etkilemektedir.

Hayvanların ve Bitkilerin Yaşamdaki Önemi Nedir?

Bitkiler Ve Hayvanlar Olmasaydı Neler Olurdu? Anlatınız.

Bilindiği üzere ekosistemler içerisinde bazı hayvanlar bitkilerden beslenmekte ve bu hayvanlardan daha büyük hayvanlar ise bir altında yer alan canlıdan beslenmektedirler.

Bu durumda zincirin bozulması demek ekosistemin tamamen çökmesi demek olduğundan mümkün olduğunca beslenme zincirinin ve ekosistem zincirinin bozulmaması adına doğanın ve çevrenin korunması aynı zamanda bitkilerin ve hayvanların yaş yaşam şartlarını daha iyi hale getirmek gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 161. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.