Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:29 - Zülal Güneş Yazdı

Bugün Ülkemizde Nesli Tükenmiş Canlıların Yok Olma Sebepleri Neler Olabilir?

Soru: Bugün Ülkemizde Nesli Tükenmiş Canlıların Yok Olma Sebepleri Neler Olabilir?
Cevap:

Ülkemizde nesli tükenmiş olan canlıların yok olma sebepleri içerisinde özellikle doğal habitatların tahribatı, avcılık ve av hacmi, çevre kirliliği, ticaret ve avcılık amaçlı taşıma ve iklim değişikliği gibi çeşitli faktörler yer almaktadır.

Ülkemizde Nesli Tükenmiş Olan Canlıların Nesillerinin Tükenme Sebepleri Nelerdir?

Bugün Ülkemizde Nesli Tükenmiş Canlıların Yok Olma Sebepleri Neler Olabilir

Özellikle nesli tükenmiş canlıların doğal habitatlarının tahribatı, onların yaşamlarına ve sürdürülebilir bir biçimde yaşamasına engel olmuştur. Aynı zamanda avcılık faaliyetlerinin bilinçsiz yapılması da hayvanların neslinin tükenmesine neden olmuştur.

Tüm bu sebeplere bağlı olarak, insanların nesli tükenmekte olan canlıların korunması ve sürdürülebilir bir biçimde yaşaması için hem çevresel hem de sosyal faktörleri dikkate almaları ve uygun önlemler almaları gerekmektedir.

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 219. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.