Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:55 - Zülal Güneş Yazdı

“Çanakkale Geçilmez!” Sözünden Ne Anlıyorsunuz?

Soru: “Çanakkale Geçilmez!” Sözünden Ne Anlıyorsunuz?
Cevap:

“Çanakkale Geçilmez!” sözünden, Türk milletinin, şartlar ne kadar zor olursa olsun, söz konusu vatan olduğunda sonuna kadar mücadele edebileceğini ve canı pahasına ülkemizin topraklarını savunarak düşmanları ülkemize sokmayacağını anlıyorum.

“Çanakkale Geçilmez!” Sözü Ne Anlatmak İsityor?

“Çanakkale Geçilmez!” Sözünden Ne Anlıyorsunuz

Çanakkale Savaşı’nda düşman ordularını tüm imkânsızlıklara rağmen bozguna uğratan Türk ordusunun, Çanakkale’yi hiçbir düşmanın geçmesine izin vermeyeceğini anlıyorum. Düşmanın tüm imkânlarına rağmen imkânsızlıklarla ve çok zor bir şekilde mücadele vererek geçirmediğimiz Çanakkale gibi diğer tüm şehirlerimizi de savunacağımızı anlıyorum.

“Çanakkale Geçilmez!” Sözünü Britanyalı bir komutana söyleten Türk milletinin her şartta vatan topraklarını teslim etmeyeceğini ve bağımsızlığını kaybetmeyeceğini anlıyorum. Bu söz ile ne kadar güçlü bir millet olduğumuzu anlıyorum.

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 52. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.