Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
4 Kasım 2019, 10:14
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

Çevre Koruma Haftasının Önemi Nedir?

Çevreyi Koruma Haftası

Çevre Koruma Haftasının Anlam ve Önemini Anlatacak Yazı

Çevre koruma haftası her yılın 5 ile 11 Haziran tarihleri arasında kalan hafta arasında kutlanır. Yani her yılın 5 haziren ile 11 Haziran tarihleri arasında çevre koruma haftasının anlamı ve önemi üstünde durulur. Çevre koruma haftası kişilerin içinde yaşadıkları evrenin önemini fark etmeleri açısından önem arz eder.

Tüm insanlığın gelecek kuşaklara daha güzel bir çevre ve dünya bırakmaları açısından çevre koruma haftası farkındalık sağlar. Her insanın içinde yaşadıkları ortamı, dağları, ovaları, denizleri, havayı kısacası evreni koruması gerekir. İşte bu ve buna benzer günler sayesinde insanlar unuttukları yada umursamadıkları sorumluluklar hatırlatılmış olunur.

Örneğin her insan çevreyi temiz tutmak gerektiğini bilir. Ancak bazen unutur bazen ise umursamaz. Ancak yılın belli bir haftasını çevre koruma haftası olarak belirleyecek olursak o zaman kişi kendine hemen çeki düzen verir ve olması gerektiği gibi davranmaya başlar. İşte çevre koruma haftasının kişiye ve topluma kazandırdığı en önemli şey farkındalıktır. Bu sayede insanlar çevrelerini korumak ve temiz tutmak için daha fazla çapa gösterirler.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Ne İş Yapar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.