Cevap Yaz
17 Kasım 2022, 17:56 - Furkan Yazdı

Çevrenin Canlılar İçin Önemi

Doğal Çevrenin Canlılar İçin Önemi

Soru: Çevrenin Canlılar İçin Önemi
Cevap: Çevrenin her insan için büyük bir önemi vardır. İnsanlar için çevreyi temiz tutmak daha sağlıklı bir ortamda yaşamak anlamına gelir. Böylece hastalıklar da azalır. Aynı şekilde ağaçlara zarar vermemek oksijen kaynaklarını korumamız anlamız anlamını taşır.

Çevrenin Canlılar İçin Önemi

Çevre sadece insanlar değil hayvanlar için de önemli bir yapıya sahiptir. Suların kirlenmesi balıkların ekolojik sistemlerini bozar. Bu nedenle ölmelerine yol açar. Ormanların kirletilmesi ve kesilmesi de içinde yaşayan canlıları zararlıdır. İçinde yaşayan kışlar bu durumda göç etmek zorunda kalır.

Bunun dışında yaşayan canlılar da doğal ortamları bozulduğu için hayatlarını devam ettiremez. Bu nedenle böcekler, karıncalar ve diğer canlıların da yaşamları olumsuz bir şekilde etkilenir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 122. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.