Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 16:55 - Zülal Güneş Yazdı

Çıkartılabilir ortamlar, bilgisayarlarda hangi nedenle ve amaçla kullanılmaktadır?

Soru: Çıkartılabilir ortamlar, bilgisayarlarda hangi nedenle ve amaçla kullanılmaktadır?
Cevap:

Çıkartılabilir ortamlarda, bilgisayarlar genellikle amaçlarımız için kullanılır, örn. Çok fazla sayıda görüntü ve metnin yanı sıra müzik bilgileri ve bilgileri saklamak istediğimiz kayıtları saklamak. Günümüzde en çok kullanılan teknolojik araçlar arasında yer alan bilgisayarlar, saklama alanlarının yanı sıra eğitim, bilgi ve araştırma gibi birçok alana ait unsurların saklanmasına olanak sağlamaktadır.

Dosya paylaşımı yapılabilen ve oyun oynamaya, müzik dinlemeye kadar fırsat sunan çıkartılabilir ortamlar günümüzde kullanımı oldukça yaygın bir haldedir.

Çıkartılabilir ortamlar nedir?

Çıkartılabilir ortamlar, bilgisayarlarda hangi nedenle ve amaçla kullanılmaktadır?

Çıkartılabilir ortam son zamanlarda yaygınlaşan ve kullanımı popüler hale gelen depolama veya taşıma aracı olarak tanımlanabilmektedir. Birçok aktiviteyi yapmaya yardımcı olmaktadır.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 104. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.