Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:04 - Furkan Yazdı

Demir Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?

Demir Yolu Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Soru: Demir Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?
Cevap: Demir yolu ulaşımı trenlerle, metrolarla, tramvaylarla,  ile yapılmaktadır. Bu araçlar hem şehir içi hem de şehir dışı çalışmaktadır. Bu nedenle boyutları ve hızları ne mesafelerine göre değişmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber trenler gelişmekte, daha hızlı ve güçlü olanlar üretilmektedir.

Şehir içinde kullanılan trenler kişilerin iki mesafe arasında gitmesini sağlar. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerde bulunan metrolar bunların sınıfına girer. Şehirler arası olan trenler ise farklı şehirler arasında yolculuk sağlar.

Vagon sayıları değişebilmektedir. Örneğin Bandırma’dan kalkan ve Ankara’ya giden bir yolcu treni, bu şehirler arasında ulaşıma yardım eder. Yolculuğun dışarısında yük taşıma amaçlı kullanılan trenler de yer almaktadır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 100. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.