Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 4:27 - Furkan Yazdı

“Deprem Öldürmez, İhmal Öldürür.” Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir?

“Deprem Öldürmez, İhmal Öldürür.” Sözü Ne Anlama Gelir?

Soru: “Deprem Öldürmez, İhmal Öldürür.” Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir?
Cevap: Deprem bir doğal afet olup meydana gelen sarsıntılar zayıf binaları yıkabilir. Bu da can kayıpları ile sonuçlanabilir. Ancak binaların dikkatli ve güçlü bir şekilde yapılması, yıkılmalarını önler. Böylece can kayıplarının da önüne geçilir.

Deprem Öldürmez, İhmal Öldürür. Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir

Depremler dünyanın birçok yerinde görülür. Örneğin Japonya’da sık sık yaşanır. Buna karşılık can kaybı oldukça azdır. Bunun nedeni yapıların dikkatli bir şekilde inşa edilmiş olmasıdır. Böylece ne kadar sarsıntı olsa da yıkılmalar görülmez.

Deprem öldürmez, ihmal öldürür aynı zaman gerekli eğitimlerin alınmaması durumunda da can kayıplarının artabileceğini göstermektedir. Bu nedenle binalar depreme dayanıklı olmalı, kişiler de depreme karşı hazırlıklı bulunmalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 187. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.