Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:11 - Zülal Güneş Yazdı

Deprem Sırasında Neler Yapmalıyız?

Soru: Deprem Sırasında Neler Yapmalıyız?
Cevap:

Deprem sırasında yapılması gerekenler özellikle bina çıkışına yakın olan kişilerin hemen binayı terk etmeleri veya bina çıkışına uzak kişilerin bina içerisinde korunaklı noktalara geçmeleri gerekmektedir. Eğer bina içerisindeyken depreme yakalandı insanız panik eklemeden güvenli bir noktaya çömelerek hayat üçgeni oluşturmanız gerekmektedir.

Deprem Olurken Ne Yapmamız Gerekir?

Deprem Sırasında Neler Yapmalıyız

Özellikle balkon, merdiven veya asansör gibi temeli sabitlenmemiş noktalarda bulunmak oldukça tehlikelidir bu nedenle deprem sırasında bu bölgelerden mümkün olduğunca uzaklaşmak gerekmektedir aksi halde çökme veya özellikle asansörlerde meydana gelebilecek halat kopması gibi durumlar söz konusu olduğunda can kayıpları meydana gelebilir.

Bu süreçte kişilerin yapması gereken en önemli şey mümkün olduğunca üzerine devrilme ihtimali olan eşyalardan uzak bir noktada kendini koruyacak sağlam bir bölgeye sığınması gerekmektedir.

 

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 109. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.