Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor

Ödev Sor

0 Oy
0 Cevap
170 gösterim

Vücudumuzda Kaç Çeşit Damar Vardır

Bir insan vücudunda toplamda 3 tane damar çeşidi bulunmaktadır. Vücudumuzda bulunan damarlar, kılcal damarlar, toplar damarlar ve atar damar olarak kabul edilmektedir.

Kılcal damarlar, çok küçük olan damarlardır. Bu nedenle vücudumuzun en küçük yapılı yerlerine kadar ulaşabilmektedir.

Atar damar, kalbimizin pompaladığı kanı vücudumuza dağıtan damardır. Oksijeni taşıma görevinde bulunmaktadır. 

Toplar damar, Vücutta olan kanı tekrar olarak kalbe taşımaktadır. Oksijen bakımında fakir olan kanın taşınmasını sağlamaktadır. 

 • Ziyaretçi sordu 3 ay önce
0 Oy
0 Cevap
118 gösterim

Doğaya Karşı Duyarlı Olmak

Bir kişi eğer ağaçlara ve yeşil alanlara zarar verdiğinde onu uyarmamız gerekmektedir. Bu bizim yapmamız gereken bir davranış olarak görülmesi gerekmektedir. Ancak bu konuda kendimizle gurur duymamız gerekmektedir. Ayrıca sürekli olarak yeşil alanlarımız korumak için toplantılar bilgilendirme çalışmaları yapmamız gerekmektedir. Bunun sonucunda yeşil alanlarımız korumayı amaçlamaktayız. Yeşil alanların çoğaltılması ve korunması için bir ekip kurmalıyız. Bu çalışmalar sonucunda kendimi doğaya karşı duyarlı görmekteyim.

 • Ziyaretçi sordu 3 ay önce
0 Oy
0 Cevap
163 gösterim

Sindirime Uğramadan Kana Geçen Besinler

Günümüzde yapılan araştırmalar sonucunda sular, mineraller ve vitaminler sindirlmeden kana geçmektedir. Bu besinlerin midede sindirim sistemi tarafından sindirlmesini gerektirecek bir yapıya gerek yoktur. Sular, mineraller ve vitaminler vücuda alındıktan sonra direk olarak kana geçmekte ve besin zincirine katılmaktadır.

 • Ziyaretçi sordu 3 ay önce
0 Oy
0 Cevap
108 gösterim

Halojen Lamba Ne Zaman İcat Edildi

Halojen lambayı  1959 tarihinde Elmer Fridrich ve Emmett Wiley tarafından bulunan bir icat olarak kabul edilmektedir. Tarif ilerledikçe bu icat gereksimleri az karşılamaktadır. Bunun sonucunda General Electric adlı Fredrick Moby şirketinde bir mühendis 1960 tarihinde homojen lambayı geliştirerek günümüzde kullanılan halini almıştır.

 • Ziyaretçi sordu 3 ay önce
0 Oy
0 Cevap
87 gösterim

Halkın Egemenliğine Dayanan Yönetim Biçimine Ne Ad Verilir

Halkın egemenliğine dayanan yönetim biçimine Cumhuriyet denmektedir. Cumhuriyette bütün insanlar kendi özgür iradelere dayanarak istedikleri partiye oy verebilmektedir. Eğer memnun kalmadıklarında başka partiyi kendilerini yönetmek için seçebilmektedirler. Bu sayede bütün yönetim dolaylı olarak halkın elinde bulunmaktadır. Dünyada en iyi yönetim şekli halkın direk olarak yönetime etki ettiği Cumhuriyet olarak görülmektedir.

 • Ziyaretçi sordu 3 ay önce
0 Oy
0 Cevap
85 gösterim

Halıları Ve gül İle Ünlü İlimiz

Halısı ve gülleri ile ülkemizde meşhur olan ilimiz Ispartadır. Gül konusun öyle gelişim göstermektedir ki bu ilimde gülden sabunlar, gülde şampuanlar, gülden reçeller, gülden cilt kremleri ve benzeri bir çok ürün ülkemize ve Avrupada bir çok pazarda kendisine yer bulmaktadır. Ayrıca Isparta halıları dünyada ve ülkemizde kendini kanıtlamış olan el yapımı halılar olarak kabul edilmektedir.

 • Ziyaretçi sordu 3 ay önce
0 Oy
0 Cevap
69 gösterim

Kuranda Geçen Ahlak Kuralları

İslam insanlara güzel ahlaklı olmayı emretmiştir.Çünkü İslam güzel ahlak dinir.İnsan ibadetlerle ulaşamayacağı mertebelere güzel ahlakla ulaşabilir.

Bir kimseye yardım ederek onun hidayetine vesile olmak, onun duasını almak,böylece Allahın rızasını kazanmak insanın ulaşabileceği yüksek mertebelerden biridir.

Kuranı Kerim’de iyili,yardımseverlik,anne babaya yardım etmek,dürüstlük,kardeşlik ,gıybetten uzak durmak,kibirlenmemek,zina ve fuhuştan uzak durmak,affedici olmak ,sözünde durmak,güvenilir olmak,haset ve fesatçılık yapmamak,adil olmak,alçakgönüllü olmak,sabırlı olmak,iffetli olmak gibi ilkelerden bahsetmektedir.
Kuranı kerimdeki bu ahlak ilkeleri insanların belirli bir takvaya sahip olmalarını sağlayabilir.

 • Ziyaretçi sordu 3 ay önce
0 Oy
1 yanıt
99 gösterim

Osmanlıdaki İkta Sistemi Hakkında Bilgi

Merhabalar, biliyorsunuz İkta/Tımar sistemi pek çok devletin askeri bölümünü oluşturmuş ve vergi toplamayı kolaylaştırmıştır. Ancak duyduğuma göre bu sistemin en başarılı ve düzenli halini kullanan devlet Osmanlı İmparatorluğu imiş. Osmanlıdaki Tımar sistemi hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkürler

 • Ziyaretçi sordu 4 ay önce
0 Oy
2 yanıt
94 gösterim

Veba Anadolu’ya Neden Gelmedi?

Selamun Aleyküm. Bildiğiniz üzere büyük veba salgını avrupayı kırıp geçirmiş hatta insanların kiliseye sırtını dönüp bilim üretip Rönesans’ın temelini oluşturduğunu, İstanbul’un türkler tarafından elegeçirilmesinin ardından avrupaya kaçan bilim insanları ile Rönesans’ın başladığını biliyorsunuzdur. Hatta vebada ölen insan sayısının çok yüksek olması nedeniyle Osmanlı’nın avrupayı fethetmesi oldukça kolaylaşmıştır. Sorum şudur o dönemde Osmanlı Devleti nasıl olduda böyle devasa bir salgından çok az hasarla kurtulmuştur, dini sebeplerin dışında(İslam’da veba bulaşmış insanların şehri terketmesi yasaklanmıştır) nedir anadoluyu koruyan şifa ?

 • Ziyaretçi sordu 4 ay önce
0 Oy
1 yanıt
157 gösterim

Ne zaman nerde nasıl doğdu hayatı nasıldı

Soru: Merhaba, Atatürk’ün doğum yeri neresidir? Hayatı nasıl geçmiştir?

 • Ziyaretçi sordu 4 ay önce
0 Oy
1 yanıt
93 gösterim

Osmanlı Devletindeki Fikir Akımları Nelerdir?

Osmanlı devleti gerileme döneminde imparatorluğu kurtarmak için bazı kesimler tarafından ortaya bazı fikir akımları atılmış. Bu fikir akımlarını detaylıca açıklar mısınız?

 

 • Ziyaretçi sordu 5 ay önce
0 Oy
1 yanıt
223 gösterim

Sıfat Fiillerle Çekimli Fiilleri Nasıl Karıştırmayız ?

Aşağıdaki soruyu cevaplarsanız sevinirim.

Soru:sıfat fiillerle çekimli fiilleri nasıl karıştırmayız ? bunun bir yolu var mı ? varsa nedir ?

 • Ziyaretçi sordu 5 ay önce
0 Oy
5 yanıt
213 gösterim

Minber mihrap vaaz kürsüsü ne demektir

Camide bulunan minber mihrap vaaz kürsüsü ne demektir? Bunlar camide neden bulunur. Camilerde bunlarla ne gerçekleştirilir?

 • Ziyaretçi sordu 5 ay önce
0 Oy
2 yanıt
193 gösterim

Mucize Kavramının Anlamı

Merhaba arkadaşlar. Mucize kavramının anlamı nedir? Dersimde sorulacak. Kısaca açıklar mısınız. Teşekkür ederim.

 • Ziyaretçi sordu 6 ay önce
0 Oy
2 yanıt
157 gösterim

Metal Nasıl Eritilir?

Arkadaşlar ben internette biraz baktığım merak ettiğim bir konuydu metali hangi aletlerle eritebilirim? Bir kere ateş püskürten bir alet görmüştüm tam hatırlamıyorum ama onunla kurşun eritiyorlardı.

Özet olarak, eritmede kullanılan aletlerin adı nelerdir?

 • Ziyaretçi sordu 6 ay önce
0 Oy
1 yanıt
160 gösterim

Eşim Ayrılmak İstiyor Ne Yapmalıyım?

Selamun aleyküm.

Yaklaşık 3 senedir Evliyim. Ama yuvam yıkılmak üzere. Daha doğrusu yıkıldı sayılır. Ben 20 Yaşında bir bayanım, 17 yaşımda evlendim. Eşim benden 7,5 YAŞ büyük. Ve birlikte bir 16 aylık kızımız var. Şuan ayrıyız, ben annemlerde kalıyorum ve Boşanma Davası açtık. Çok büyük sorunlar yaşadık. Daha öncede ayrılıp tekrar barışmıştık. Ailelerimiz düşman gibi. Özellikle Eşim ve babam. Bir birilerine kin güdüyorlar. Eşim ayrılmak istiyor, ilk başta bende istiyordum yaşadığımız bazı şeylerden dolayı. Ama artık boşanmanın doğru bir karar olduğunu düşünmüyorum. Ve onu her şeye rağmen hala sevdiğimi fark ettim. Ama ailem istemiyor bir araya gelmemizi. Daha önce en son ayrıldıktan sonra tekrar ona dönmek istedim ama kendisi kabul etmedi. Ne yapmalıyım. Sürekli dua ediyorum, sabretmeye çalışıyorum. Sonumuz boşanmak olacağından korkuyorum. Umarım bana yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Ziyaretçi sordu 6 ay önce
0 Oy
1 yanıt
200 gösterim

Selamün aleyküm ne demek

İyi günler . Selamlaşırken iyi günler veya iyi akşamlar gibi sözler kullanmak selam yerine geçermi? Selamlaşırken söylenen selamün aleyküm ne anlama gelir.

 • Ziyaretçi sordu 6 ay önce
Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.