Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor

Ödev Sor

0 Oy
1 yanıt
6 gösterim

Osmanlıdaki İkta Sistemi Hakkında Bilgi

Merhabalar, biliyorsunuz İkta/Tımar sistemi pek çok devletin askeri bölümünü oluşturmuş ve vergi toplamayı kolaylaştırmıştır. Ancak duyduğuma göre bu sistemin en başarılı ve düzenli halini kullanan devlet Osmanlı İmparatorluğu imiş. Osmanlıdaki Tımar sistemi hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkürler

  • Ziyaretçi sordu 1 hafta önce
0 Oy
1 yanıt
12 gösterim

Veba Anadolu’ya Neden Gelmedi?

Selamun Aleyküm. Bildiğiniz üzere büyük veba salgını avrupayı kırıp geçirmiş hatta insanların kiliseye sırtını dönüp bilim üretip Rönesans’ın temelini oluşturduğunu, İstanbul’un türkler tarafından elegeçirilmesinin ardından avrupaya kaçan bilim insanları ile Rönesans’ın başladığını biliyorsunuzdur. Hatta vebada ölen insan sayısının çok yüksek olması nedeniyle Osmanlı’nın avrupayı fethetmesi oldukça kolaylaşmıştır. Sorum şudur o dönemde Osmanlı Devleti nasıl olduda böyle devasa bir salgından çok az hasarla kurtulmuştur, dini sebeplerin dışında(İslam’da veba bulaşmış insanların şehri terketmesi yasaklanmıştır) nedir anadoluyu koruyan şifa ?

  • Ziyaretçi sordu 2 hafta önce
0 Oy
1 yanıt
15 gösterim

Ne zaman nerde nasıl doğdu hayatı nasıldı

Soru: Merhaba, Atatürk’ün doğum yeri neresidir? Hayatı nasıl geçmiştir?

  • Ziyaretçi sordu 3 hafta önce
0 Oy
1 yanıt
16 gösterim

Osmanlı Devletindeki Fikir Akımları Nelerdir?

Osmanlı devleti gerileme döneminde imparatorluğu kurtarmak için bazı kesimler tarafından ortaya bazı fikir akımları atılmış. Bu fikir akımlarını detaylıca açıklar mısınız?

 

  • Ziyaretçi sordu 1 ay önce
0 Oy
1 yanıt
36 gösterim

Aşağıdaki soruyu cevaplarsanız sevinirim.

Soru:sıfat fiillerle çekimli fiilleri nasıl karıştırmayız ? bunun bir yolu var mı ? varsa nedir ?

  • Ziyaretçi sordu 2 ay önce
0 Oy
5 yanıt
45 gösterim

Camide bulunan minber mihrap vaaz kürsüsü ne demektir? Bunlar camide neden bulunur. Camilerde bunlarla ne gerçekleştirilir?

  • Ziyaretçi sordu 2 ay önce
0 Oy
2 yanıt
63 gösterim

Merhaba arkadaşlar. Mucize kavramının anlamı nedir? Dersimde sorulacak. Kısaca açıklar mısınız. Teşekkür ederim.

  • Ziyaretçi sordu 2 ay önce
0 Oy
1 yanıt
51 gösterim

Arkadaşlar ben internette biraz baktığım merak ettiğim bir konuydu metali hangi aletlerle eritebilirim? Bir kere ateş püskürten bir alet görmüştüm tam hatırlamıyorum ama onunla kurşun eritiyorlardı.

Özet olarak, eritmede kullanılan aletlerin adı nelerdir?

  • Ziyaretçi sordu 2 ay önce
0 Oy
1 yanıt
54 gösterim

Selamun aleyküm.

Yaklaşık 3 senedir Evliyim. Ama yuvam yıkılmak üzere. Daha doğrusu yıkıldı sayılır. Ben 20 Yaşında bir bayanım, 17 yaşımda evlendim. Eşim benden 7,5 YAŞ büyük. Ve birlikte bir 16 aylık kızımız var. Şuan ayrıyız, ben annemlerde kalıyorum ve Boşanma Davası açtık. Çok büyük sorunlar yaşadık. Daha öncede ayrılıp tekrar barışmıştık. Ailelerimiz düşman gibi. Özellikle Eşim ve babam. Bir birilerine kin güdüyorlar. Eşim ayrılmak istiyor, ilk başta bende istiyordum yaşadığımız bazı şeylerden dolayı. Ama artık boşanmanın doğru bir karar olduğunu düşünmüyorum. Ve onu her şeye rağmen hala sevdiğimi fark ettim. Ama ailem istemiyor bir araya gelmemizi. Daha önce en son ayrıldıktan sonra tekrar ona dönmek istedim ama kendisi kabul etmedi. Ne yapmalıyım. Sürekli dua ediyorum, sabretmeye çalışıyorum. Sonumuz boşanmak olacağından korkuyorum. Umarım bana yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Ziyaretçi sordu 2 ay önce
0 Oy
1 yanıt
81 gösterim

İyi günler hocam. Selamlaşırken iyi günler veya iyi akşamlar gibi sözler kullanmak selam yerine geçermi? Selamlaşırken söylenen selamün aleyküm ne anlama gelir.

  • Ziyaretçi sordu 2 ay önce
Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.

Ödevini Sor