Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 10:37 - Zülal Güneş Yazdı

Dünyada E-Ticaret Uygulamasına Geçilmeseydi Yine De Uluslararası Ticaret Yapılabilir Miydi?

Soru: Dünyada E-Ticaret Uygulamasına Geçilmeseydi Yine De Uluslararası Ticaret Yapılabilir Miydi?
Cevap:

Dünyada e-ticaret uygulamasına geçilmeseydi yine de uluslararası ticaret elbette yapılabilirdi ancak bu kadar hızlı ve kolay olmazdı. Dünyada uluslararası ticaret henüz e-ticaret ortaya çıkmadan önce de yapılmaktaydı ve bu nedenle de hala yapılabiliyor olurdu.

E-Ticaret’in Uluslararası Önemi

Dünyada E-Ticaret Uygulamasına Geçilmeseydi Yine De Uluslararası Ticaret Yapılabilir Miydi

Büyük şirketler, e-ticaret olmadan önce gerek ticaret yapacağı ülkelerle gerek ticaret yapacağı diğer şirketler ile anlaşarak uluslararası ticareti gerçekleştirebilmekteydi. Ancak bu durum e-ticaret ile birlikte çok daha hızlandı ve artık uluslararası ticaret kolayca gerçekleştirilebilir bir hale geldi.

Bununla birlikte e-ticaret ile birlikte uluslararası ticarette yaşanabilen sorunlar da oldukça azalmış oldu. Bu yüzden de e-ticaret uluslararası ticaretin geleceği konusunda çok önemli bir gelişme olmuştur.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 181. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.