Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:14 - Zülal Güneş Yazdı

Evimizdeki Kaynaklardan Hangilerinden Tasarruf Yaparak Bütçemize Katkıda Bulunabiliriz?

Soru: Evimizdeki Kaynaklardan Hangilerinden Tasarruf Yaparak Bütçemize Katkıda Bulunabiliriz?
Cevap:

Evimizdeki kaynakları gereğinden fazla kullanmak ve ihtiyacından fazla kullanmak, özellikle maddi açıdan ailemizi zor duruma düşürebilmektedir. Ev kaynakları içerisinde özellikle en önemli yaşam ihtiyaçlarından olan su, yemek, ısınma, elektrik gibi kaynakların gereğinden fazla kullanılmayarak tasarruf yapılması, ev bütçesine katkıda bulunabilmenin en önemli yoludur.

Evimizdeki Kaynaklardan Hangileri İle Tasarruf Sağlarız?

Evimizdeki Kaynaklardan Hangilerinden Tasarruf Yaparak Bütçemize Katkıda Bulunabiliriz

Evimizdeki bu önemli ihtiyaçların haricinde, ihtiyacımız olmayan çok fazla ürün satın alarak bütçemizi zor duruma sokmamak da önemli tasarruflardan bir diğeridir. Bu harcamaların yerine ihtiyaç duyduğumuz ürünleri alarak az miktarda ihtiyacımız olmayan ancak sevdiğimiz şeyleri alarak bütçemizi koruyabilir ve hatta katkıda bulunabiliriz.

Örneğin, tuvalet kağıdını boşa harcamamak, çok fazla yemek yaparak israf etmemek, suyu boşa akıtmamak ve doğalgazı bilinçli kullanmak gibi eylemlerle kolayca tasarruf edebilir ve bütçenizi arttırabilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 71. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.