Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 18:09 - Zülal Güneş Yazdı

Geri Dönüşüm İçin Neden Farklı Kutular Vardır?

Soru: Geri Dönüşüm İçin Neden Farklı Kutular Vardır?
Cevap:

Geri dönüşüm için farklı kutularının bulunması geri dönüştürülecek olan ürünlerin farklı şekillerde ne dönüştürülüyor olması sebebiyle daha kolay ayrıştırılmasını ve daha kolay geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamaktadır.

Geri Dönüşüm Kutuları Neden Farklıdır?

Geri Dönüşüm İçin Neden Farklı Kutular Vardır?

Özellikle tıbbi atıklar diğer atıklardan fark haklı olarak depolanması ve herhangi bir zarara veya sağlık sorununa neden olmaması için kısa sürede imha edilmelidir. Ancak bunun dışında kadar cam, kâğıt veya plastik ürünler ayrı noktalarda toplanarak geri dönüşüm merkezlerine ayrı ayrı gönderilmektedirler.

Bu sayede geri dönüşüm merkezlerine gelmeden ayrıştırılmış olan malzemeler kısa sürede hammadde haline gelerek yeniden kullanılabilir olmaktadırlar. Böylece yeniden ham madde olarak kullanılan bu ürünler yeni üretim için sıfırdan ham madde ihtiyacını ortadan kaldırmış olur.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 172. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.