Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:42 - Zülal Güneş Yazdı

Güler yüzlü olmanın toplum hayatındaki önemi

Soru: Güler yüzlü olmanın toplum hayatındaki önemi
Cevap: Gülümseme pozitifliktir. Güler yüzlü insan bulunduğu topluma karşı olumlu tavır gösterir ve bu toplumun iyiliği içindir. Kimse somurtkan bir adamı arkadaş ortamına kabul etmez, hatta bu adam toplum içinde hoş karşılanmazsa ona üzülür düşüncesiyle yaklaşmaz bile.

Gülümsemek Neden Önemlidir?

Güler yüzlü olmanın toplum hayatındaki önemi

Gülümseme pozitifliktir. Güler yüzlü insan bulunduğu topluma karşı olumlu tavır gösterir ve bu toplumun iyiliği içindir. Kimse somurtkan bir adamı arkadaş ortamına kabul etmez, hatta bu adam toplum içinde hoş karşılanmazsa ona üzülür düşüncesiyle yaklaşmaz bile. Bir düşünün, herkesin karanlık olduğu, kimsenin birbirine karışmadığı, sevgi duygusunun tamamen yok olacağı bir toplumda

Kişinin gülümsediğini hayal edin, her yerde sevgi olur, herkes toplanmış olur, bu sosyal pozitiflik de biterdi. Bu ülkeye fayda Dolayısıyla güler yüz toplum ve bu toplumun yaşadığı ülke için çok önemlidir. Her zaman gülümsediğinize ve etrafınıza gülüşünüzle ışık saçtığınıza emin olmak daha iyi hissettirecektir.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 133. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.