Cevap Yaz
19 Ağustos 2023, 11:06 - Furkan Yazdı

Hangi Hayvanların Yavrularına Civciv Denir?

Civciv Hangi Hayvanlardan Olur?

Soru: Hangi Hayvanların Yavrularına Civciv Denir?
Cevap: Civciv tavukların yavrularına denmektedir. Tavuklar hayatlarının her dönemlerinde farklı isimler almakta olup yeni doğdukları zaman civciv olarak isimlendirilir. Genç ve gelişme çağına geldiklerinde piliç olarak adlandırılır.

Hangi Hayvanların Yavrularına Civciv Denir

Evcilleştirilebilir bir kuş turu olan tavuklar günümüzde bir besi hayvanı olarak sık sık beslenmektedir. Bir kümes hayvanı olup hem etinden hem de sütünden yararlanılmaktadır. Yumurta ile çoğalmakta olup hepçil canlılardır.

Dolayısıyla sadece yemlerle ya da otlarla beslenmez. Bunun yanı sıra etlerle de beslenebilir. Tavuklar kör olmayıp geceleri de görebilir. Sadece ışığa bakmaktan rahatsız olur. Bunun dışında tetrakromatik canlılar olup insanlar tarafından algılanamayan küçük ışık dalgalarını da görebilir. Dolayısıyla bilinin aksine gece olduğuna körleşmez.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 203. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.