Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 13:30 - Furkan Yazdı

Hava Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?

Hava Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?

Soru: Hava Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?
Cevap: Hava yolu ulaşımı genellikle uçaklar ile yapılır. Bu hem şehirler arası hem de uluslararası olabilir. Bunun için bir hava limanına gidilmesi gerekir. Eğer başka bir ülkeye yolculuk yapılacaksa vize, pasaport gibi gereklilikler de vardır.

Hava Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır

Bunun dışında helikopterler de vardır. Ancak bunlar kişisel bir ulaşım aracı olarak değil askeri amaçlarla kullanılır. Aynı şekilde polislerin kullandığı araçlar da vardır. Hızlı bir şekilde hastaları transfer etmek amacıyla yararlanılan sıhhi helikopterler de vardır.

Balonlar da hava yoluna girse de yavaş hareket etmektedir. Dolayısıyla günümüzde turistik amaçlı manzara izlemelerinde kullanılır. Örneğin Kapadokya’da bulunan balonlar bunun en güzel örneğidir. Artık yaygın olmasa da eski dönemlerde zeplinler de kullanılmıştır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 101. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.