Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 18:18 - Zülal Güneş Yazdı

Hayvanların Yaşamımızdaki Yeri Ve Önemi

Soru: Hayvanların Yaşamımızdaki Yeri Ve Önemi
Cevap:

Hayvanların yaşamımızdaki yeri ve önemi oldukça fazladır. Çünkü doğal çevrenin ve ekosistemin işleyişini de her canlının bir görevi olduğundan hayvanlar da kendi üzerine düşen görevi yerine getirmektedirler.

Hayvanların Yaşamımızdaki Önemi

Hayvanların Yaşamımızdaki Yeri Ve Önemi

 

İnsanların ihtiyaç duydukları et ve süt ürünlerinin yanı sıra yumurta veya yün gibi birtakım unsurlar hayvanlar sayesinde sağlanmaktadır. Özellikle geçmişten günümüze kadar yürütülen hayvancılık faaliyetleri sayesinde kişiler büyükbaş, küçükbaş veya kümes hayvancılığı yaparak insanların ihtiyaç duydukları protein ihtiyacını hayvanlar aracılığıyla sağlamaktadır.

Hayvanların dünyadan yok olması kendi yaşam şehirlerindeki besin zincirinin bozulmasına neden olacağı gibi aynı zamanda insan sağlığını da ciddi oranda olumsuz etkileyecektir. Özellikle herkes tarafından bilinen arıların dünyadan yok olması demek dünyanın tamamen yok olması anlamına geldiği bilgisi bu oranda örnek olarak verilebilir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 159. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.