Cevap Yaz
17 Mart 2023, 9:59 - Furkan Yazdı

Her Sesin Bir Kaynağı Var Mıdır?

Her Ses Dalgasının Bir Kaynağı Var Mıdır?

Soru: Her Sesin Bir Kaynağı Var Mıdır?
Cevap: Çevrede bulunan her sesin bir kaynağı vardır. Örneğin kapıdan ses geliyorsa bir kişi olduğunu gösterir. Bir vızıltı sesinin gelmesi arı ya da sivrisineğin yakınlarda olduğunu gösterir. Ses dalgaları görülmemekle birlikte dalgalar halinde yayılmakta, kulaklarımıza gelmektedir.

Her Sesin Bir Kaynağı Var Mıdır

Sesler uzay haricinde her ortamda yayılmaktadır. Eğer bir cisme çarpar ve sonrasında geri dönerse yankı olarak adlandırılır. Günümüzde yapay ve doğal olarak ikiye ayrılır. Doğal seslere hayvan, rüzgar, su, yağmur ve insan sesleri girer.

Yapay sesler ise doğada kendiliğinden oluşmaz. Örneğin makine sesi, araç sesi, telefonların zil sesi bu kapsama girmektedir. Ancak bunlardan farklı ses kaynakları da yer almaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 93. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.