Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
4 Kasım 2019, 10:14
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

Hz. Muhammed Hayatı İle İlgili Bilgi

Hz. Muhammed Hakkında Bilgi

Hz. Muhammed Hayatı İle İlgili Bilgi

Hz. Muhammed, 571 yılında Mekke şehrinde doğuştur. Hz. Muhammed’e daha doğmadan babasını kaybetmiş ve doğduktan altı yıl sonra ise annesi Amine’yikaybetmiştir. Yani daha bir çocuk iken anne ve babasını kaybetmiştir. Annesinin vefatından sonra dedesinin yanında yaşamaya başlamıştır. Ancak dedesi de yaşlı olmasından dolayı belli bir süre sonra o da vefat etmiştir. Bundan sonraki hayatını ise amcasının yanında ticaret ederek devam ettirmiştir.

Hz. Muhammet, çocukluk ve gençlik yıllarında hep sevdiklerini kaybetse de her daim ahlaklı, merhametli, dürüst ve karakterli kişiliği ile herkesin sevgisini kazanmıştır. 25 yaşında iken Hz. Hatice ile evlenmiş ve onunla güzel bir evlilik yaşamıştır. 40 yaşına geldiğinde ise kendisine peygamberlik görevi verilmiş.

Peygamberlik görevi ile birlikte Hz. Muhammed çok zor ve sıkıntılı bir dönem geçirmiştir. Ancak Hz. Muhammed, kendisine verilen peygamberlik görevini en iyi şekilde yapmış ve milyonlarca insanın gönlünü kazanmıştır. İslam dinini en iyi şekilde temsil etmiştir. Öyle ki biz Müslümanlar onu görmeden sesini duymadan ona inandık. Yaşadığı sürece her daim mükemmel bir insan olarak varlığını sürdürmüştür. Ancak 63 yaşında iken vefat etmiştir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Yeşilay Haftasının Önemi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.