Cevap Yaz
24 Ocak 2023, 13:56 - Zülal Güneş Yazdı

İnsanlar, Evlerinde Veya Bahçelerinde Neden Bitki Yetiştirirler?

Soru: İnsanlar, Evlerinde Veya Bahçelerinde Neden Bitki Yetiştirirler?
Cevap:

İnsanların evlerinde veya bahçelerinde bitki yetiştirilmesinin en önemli gerekçeleri içerisinde kendilerine arkadaşlık etmeleri ve etrafa güzel kokular yaymaları olmaktadır. Bunun yanı sıra bitkiler bulundukları ortamın havasını temizleyerek insanların ihtiyaç duydukları oksijeni onlara fotosentez yoluyla salgılanmaktadır.

İnsanlar Bitkileri Neden Yetiştirir?

İnsanlar, Evlerinde Veya Bahçelerinde Neden Bitki Yetiştirirler?

Ruhsal olarak da yardımcı olan bitkiler bulundukları ortamdaki negatif havayı alarak pozitif enerji yaymaktadırlar. Özellikle bazı bitki türleri çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıldığından oldukça işlevsel olmaktadırlar.

Genellikle evlerde veya bahçelerde yetiştirilen bitkiler içerisinde sümbül, Melisa, menekşe, orkide veya kızılçam gibi bitkiler yer almaktadır. Mobil etkiler sağladıkları faydaların yanı sıra ev ortamlarında veya bahçelerde de hoş bir görünüm sağlayarak dekorasyonu daha güzel hale getirmektedirler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 158. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.