Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
4 Kasım 2019, 10:14
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

Kağıt Nasıl Üretilir?

Kağıt Nasıl Üretilir

Kağıt Nasıl Üretilir Araştırınız

Kağıt, ağaçlardan üretilir. Kağıdın üretilmesi için öncelikle önceden ekilmiş olan herhangi bir ağaç kesilir. Sonrasında ise kesilen bu ağaçların kabukları soyulmaya başlanır. Sonrasında ise soyulan ağaçlar elde edilen kütükler paramparça edilir.

Parçalanan bu kütüklerin hamur şeklini alması için su eklenir. Sonrasında ise bu karışım hamur haline getirilir. Hamur halini almaya başladıktan sonra içine selüloz tabakaları  eklenir. Selüloz ise suda eritilir. Üstelik  işlenmiş olan bu kağıt hamuru işlendikten sonra mürekkep eklenir.  Bütün bu aşamalar bilgisayar denetimi altında olan makinalar aracılığıyla gerçekleşir.  Kalitesi artırılmış hamur pürüzsüz bir duruma getirilir. Son aşama olarak da hamur sıkıştırılır ve kurutulduktan sonra düzleştirilir.

İşte kağıdın oluşu tam olarak bu şekilde yapılır. Kağıt günümüzde tüm insanlar için çok önemli bir yere sahiptir. Kağıt sayesinde insanlar düşüncelerini kaleme alabilmişlerdir. Ayrıca kağıt sayesinde eğitim ve öğretim  için gerekli olan bilgiler günümüze gelebilmiştir. Üstelik, gazete, dergi, kitap, dergi, defter vb. birçok nesne kağıt sayesinde var olmaktadır. Bu sebeple de kağıt üretimi insanlık için çok önemlidir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Ne İş Yapar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.