Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 14:31 - Furkan Yazdı

Kara Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?

Kara Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?

Soru: Kara Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır?
Cevap: Minibüs, otobüs, otomobil, kamyon, bisiklet ve motosiklet kara yolu ulaşım araçlarındandır. Her birinin kullanım amacı farklılık gösterir. Minibüsler ile şehir içinde ya da kısa mesafeli şehir dışı ulaşımlarında kara yolu ulaşımı yapılır.

Kara Yolu Ulaşımı Hangi Araçlarla Yapılır

Kara yolu ulaşımında çok sayıda araç kullanılmaktadır. Otobüsler de aynı şekildedir. Ancak taşıma kapasiteleri daha geniştir. Şehir dışı ulaşım mesafesi de daha uzundur. Otomobiller şehir içi-dışı kullanılmakta olup kişisel ulaşım araçlarıdır. Bisikletler şehir içinde kişilere daha hızlı bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Kamyonlar ise şehir içi ya da şehirler arası mal taşıma için kullanılmaktadır.

Motosikletler de bisikletler gibi kişisel kullanılmaktadır. Genellikle şehir içinde yararlanılmaktadır. Bu karayolu araçlarının alt sınıflarında farklılık göstermektedir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 103. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.