Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:49 - Zülal Güneş Yazdı

Kibar Olmak İnsan İlişkilerinde Niçin Önemlidir?

Soru: Kibar Olmak İnsan İlişkilerinde Niçin Önemlidir?
Cevap: Kibar olmak, insan ilişkilerinin doğru ve sağlıklı bir şekilde kurulabilmesi, karşılıklı sevgi ve saygının artması için oldukça önemlidir.

İletişim Kurarken Kibar Olmak Neden Önemlidir?

Kibar Olmak İnsan İlişkilerinde Niçin Önemlidir?

Kibar olmak, insan ilişkilerinin doğru ve sağlıklı bir şekilde kurulabilmesi, karşılıklı sevgi ve saygının artması için oldukça önemlidir. Aynı zamanda kibar olmak, kişinin karşısındakinin sözlerini dikkatle ve etkili bir şekilde dinlemesi ve karşısından da böyle bir davranışı görmesi için önemlidir.

Kaba sözler ve davranışlar ile iletişim kuran kişilerin, çevresi ve arkadaşları tarafından sevilmesi zorlaşır. Kibar bir şekilde iletişim kurmayan kişilere karşısındaki kişi de saygı göstermeyeceği için ilişkiler kötüleşir.

Yalnızca yakın çevremiz için değil, hiç tanımadığımız kişilere karşı da her zaman saygılı ve kibar olmak oldukça önemlidir. Bu bizi saygı duyulan, sevilen, önemsenen ve dikkate alınan biri yapar.

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 168. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.