Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
3 Nisan 2020, 21:45
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1062

Mektup Örneği

Mektup Örnekleri

Arkadaşa Mektup Örnekleri

Sevgili dostum,

Sana bu mektubu hatıra kalması için yazdım. Olurda beni unutacak olursan yada her aklına geldiğim için üzülürsen bu mektubu okuyarak beni anabilirsin.

Uzun zamandır seninle karşılıklı oturup sohbet edemedik. Bunun farkındayım ancak bana yazmış olduğun mektuplar sayesinde inan sanki seninle muhabbet eder gibi oluyorum. Can dostum bana yazmış olduğun Mektuplarında kendini ve bana söylemek istediklerini o kadar güzel anlatıyorsun ki sanki yanımdasın ve benle konuşuyorsun gibi oluyor. En son KPSS’den istediğin puanı alamadığın için çok üzüldüğünü söylemişsin. Ancak unutmamalısın ki girdiğimiz sınavlar sadece daha iyi bir işte çalışmamızı sağlar. Ancak senin zaten çok iyi düzeyde bir işin var. Sırf sınavın kötü geçmiş diye kendini üzmemelisin. Bunun yerine elinde olanlarla yetinmeye çalışmalısın. Yani bardağın boş kısmına değil dolu kısmına odaklanmalısın.

Bende isterdim istediğin puanı alıp güzel bir yere yerleşmeni. Ancak eğer istediğin sonucu alamasan da yapabilecek bir şey yok. Üzülüp kahrolmak yerine var olan hayatını en iyi şekilde sürdürmek için elinden geleni yapmalısın.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Birlik Beraberlik ve Dayanışma İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.