Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:38 - Zülal Güneş Yazdı

Meyve ve Sebzeler Nasıl Ve Nerede Yetişir? Anlatınız.

Soru: Meyve ve Sebzeler Nasıl Ve Nerede Yetişir? Anlatınız.
Cevap: Meyve ve sebzeler belirli mevsimlerde toprakta yetişmektedirler. Her meyvenin ve sebzenin yetişme mevsimi olduğu gibi yetişebilmesi için bazı toprak özelliklerine de ihtiyaç duymaktadır. Özellikle elma, armut, ayva gibi meyveler ağaçta yetişirken pırasa, patlıcan, domates gibi sebzeler toprakta yetişmektedir.

Meyve ve Sebzelerin Yetiştiği Ortam ile Nasıl Yetiştiği Hakkında Bilgi Veriniz.

Meyve Ve Sebzeler Nasıl Ve Nerede Yetişir? Anlatınız.

Özellikle ülkemizde tarım en çok kırsal alanlarda ve genellikle köylerde gerçekleştirilmekte ve buralardan şehirlere satılmaktadır.

Meyve ve sebzelerin yetiştirilmesi için mevsimi olan zamanda ekilmesi ve daha sonra düzenli olarak sulanıp bakımının yapılması gerekmektedir. Bu süreçte zirai ilaç kullanımı yapmak yerine doğal gübre kullanarak yetiştirilen meyve ve sebzeler insan sağlığı için çok daha faydalı olmaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 165. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.