Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 18:15 - Zülal Güneş Yazdı

Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir?

Soru: Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir?
Cevap:

Nesli tükenmekte olan canlıları korumak için özellikle canlıların doğal yaşam alanları olan habitat atlarının insanlar tarafından kirletilmesi veya tahrip edilmesi önlenmelidir. Bunun yanı sıra nesli tükenmekte olan hayvanların avlanması veya çiçeklerin kopartılarak yok edilmemesi oldukça önemlidir.

Nesli Tükenmek Üzere Olan Canlıları Nasıl Koruruz?

Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir

Aksi halde nesli tükenen canlılar doğanın işleyişi içerisinde önemli bir yere sahip olduğundan bu döngüsündeki bozukluk söz konusu olarak insan veya diğer canlıların hayati tehlikesi de söz konusu olacaktır.

Canlıların neslinin tükenmesinin tek sorumlusu insanlar olmaktadır. Çünkü insanlar dışındaki diğer hiçbir canlı bir başka canlının neslini tüketecek kadar tehlikeli değildir. Canlıları doğal ortamlarından uzaklaştırarak doğal dengeyi bozan insanlar bu hayvanları avlayarak da neslinin tükenmesine sebep olmaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 168. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.