Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:31 - Zülal Güneş Yazdı

Ortak Kullanım Alanlarını ve Araçlarını Neden Korumalıyız?

Soru: Ortak Kullanım Alanlarını ve Araçlarını Neden Korumalıyız?
Cevap: Ortak kullanım alanlarını ve ortak kullanım araçlarını korumak vatandaş olarak en birinci görevlerimiz içerisinde yer almaktadır. Çünkü aynı alanı ve aynı aracı bizden sonra da kullanacak diğer vatandaşların varlığını unutmadan davranmak gerekmektedir

Ortak kullanım alanlarındaki eşyaları neden özenli kullanmalıyız?

Ortak Kullanım Alanlarını Ve Araçlarını Neden Korumalıyız

Ortak kullanım alanları ve araçlar genellikle kamu malı sayıldığından bu noktalara verilen herhangi bir hasar karşılığında kişilerin bu hasarı karşılaması ve verdiği hasar için belirlenmiş olan cezayı ödemesi gerekmektedir.

Özellikle parklarda bulunan aletlerin kırılmaması ve dikkatli kullanılması kullanan kişiden sonra başka bir kişinin daha kullanmasına olanak sağlamaktadır. Bu nedenle bizden sonra aynı mekânı ve aracı başka biri kullanacağı aldığımız şekilde yani temiz olarak bırakmamız gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 142. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.