Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 16:43 - Zülal Güneş Yazdı

Paylaşmanın Faydaları Nelerdir?

Paylaşmak insana ne kazandırır?

Paylaşmak insanların birbiri ile kaynaşmasını, insani duygularının uyanmasını sağlar. İnsanlar arasındaki sevgi ve saygı bağını güçlendirir. Eşitlik sağlanarak güven ortamı oluşturulur. 

Paylaşmak, insanların arasında olan ilişkiyi kuvvetlendiren bir davranıştır. Kişinin sahip olduklarını karşıda tanıdığı veya tanımadığı kişiler ile paylaşarak karşıdakini insanın sevgisini, güvenini, saygısını kazandırır. İnsanlar toplu yaşam alanlarında paylaşımı öne çıkardığı zaman toplumda birlik ve beraberlik ortamını da oluşturmuş olurlar. Karşılıklı güven ortamı doğar ve insanların birbirine olan bakışı bile değişir.

Paylaşmanın Faydaları Nelerdir

Paylaşmak sadece mal, eşya değildir. Paylaşmak sabahları insanlara selam vermek, bir çocuğu güldürmek, bir çiçeği sevdiklerimize de vermek paylaşmaktır. Paylaşmak duyguları da ilgilendirir. Mutluluğumuzu, üzüntümüzü, sıkıntılarımızı da sevdiklerimiz ile paylaşırız. Duyguların paylaşılması  maneviyatımızın da gücünü gösterir. Paylaşılan duygular ile karşımızdaki kişi ile olan bağımız kuvvetlenir. Dertler sıkıntılar paylaştıkça azalır, mutluluk, sevinçler paylaştıkça çoğalırmış.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.