Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
4 Kasım 2019, 10:13
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1351

Ramazan bayramında ne yapılır?

Ramazan Bayramı Hakkında Bilgi

Ramazan Bayramında Ne Yapılır?

Ramazan ayı hicri takvime göre on iki aydan biridir. Bu ay da tüm Müslümanlar farz ibadetlerinden biri olan oruç ibadetini yerine getirir. Ramazan ayının bitmesinin ardından ise üç gün olarak ramazan bayramı kutlanır.

Ramazan ayının halk arasındaki ismi ise şeker bayramıdır. Çünkü ramazan bayramında her evde farklı renklerde ve türlerde şekerler bulunur. Bu sebeple de ramazan ayı denildiğinde akla şeker gelir. Ramazan bayramı ise erkeklerin bayram namazına gitmesi ile başlar. Sonrasında ise herkes kendi akrabaları ve aile bireyleri ile bayramlaşırlar. Ardından ise akraba ve mezarlık ziyaretleri gerçekleştirilir. Üstelik bu bayrama en çok sevinenler ise çocuklar olur. Çünkü her çocuğun sevdiği gıda olan şeker hemen hemen her evde bulunur. Bu da çocukları çokça mutlu eder. Son yıllarda ülkemizde ramazan bayramı, sahillerde ve denizlerde geçirilmeye başlandı. Bu son derece yanlış bir davranıştır.

Ramazan bayramını her Müslümanın olması gerektiği gibi kutlaması gerekir. Aksi durumda bu bayramın tüm büyüsü bozulur ve dini bir yapı olması gereken bu bayramların yapısı bozulmuş olur.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Kurban Bayramı Hicri Takvimde Ne Zaman? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.