Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
4 Kasım 2019, 10:13
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

Ramazan Bayramının Önemi Nedir?

Ramazan Bayramı Hakkında Bilgi

Ramazan Bayramının Önemi Hakkında Bilgi

Ramazan Bayramını Özel Yapan Şey Nedir?

Ramazan hicri takvimde geçen on iki aydan birinin ismidir. İslam dini için önemli bir yeri bulunan bir ay olan ramazan ayında tüm Müslümanlar yüce yaratıcı olan Allah’ın emirlerinden biri olan  oruç tutma ibadetini yerine getiriler.

Ramazan ayında tüm Müslümanlar farz olan oruç ibadetini yerine getirirler. Ramazan ayının bitmesinin ardından gelen üç gün ise ramazan bayramı olarak kutlanır. Ramazan bayramına halk dilinde şeker bayramı da denmektedir. Ramazan bayramı Müslümanlar için büyük öneme sahiptir. Orucu tutan Müslümanlar ramazan bayramıyla birlikte Allah’a şükür ederler. Ayrıca bayram vesilesiyle birlikte küs ve dargın olan Müslümanlar barışır ve akrabalar bayram coşkusu ile kaynaşırlar. Bu sebeple de ramazan bayramı Müslümanlar için hem dini hem de kültürel açıdan büyük önem taşır.

Ramazan bayramı tüm Müslümanların sevinç ve coşku ile kutladıkları bir dini bayramdır. Her Müslümanın bunun bilincinde ve farkında olması büyük önem taşır. Ramazan bayramını gerçekten bir bayram gibi kutlamak sosyal hayat açısından bir çok olumlu sonuç doğurur.

 


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.