Cevap Yaz
28 Şubat 2023, 15:15 - Furkan Yazdı

“Sağlık İçin Spor Yap” Sözüyle Ne Anlatılıyor?

“Sağlık İçin Spor Yap” Sözünün Anlamı Nedir?

Soru: “Sağlık İçin Spor Yap” Sözüyle Ne Anlatılıyor?
Cevap: Sağlık için spor yap sözünde sağlık bir yaşam sürülmesi, dinç ve dayanıklı bir vücut elde edilmesi için spor yapılması gerektiği anlatılıyor. Böylece hastalıkların azalacağı, daha enerjik olabileceği de belirtiliyor.

"Sağlık İçin Spor Yap" Sözüyle Ne Anlatılıyor?

Bu nedenle günlük hayatta yapılabilecek yürüyüş ve koşu gibi sporlar sağlıklı bir yaşam sürebilmek için şart. Aynı zamanda evde yapılabilecek egzersiz hareketleri de daha dinç bir vücuda kavuşmada yardımcı olur.

Ancak söz sadece birkaç gün değil düzenli olarak spor yapılması gerektiğinden bahsediliyor. Dolayısıyla bir yaşam tarzı olarak spora önem verilirse, günlük yürüyüşler yapılırsa daha sağlıklı olunabilir. Böylece birçok hastalığa, rahatsızlığa karşı da çözüm bulunabilir.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 171. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.