Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:17 - Zülal Güneş Yazdı

Satın Alacağımız Yiyecek ve İçeceklerin Son Kullanma Tarihine Bakmamız Neden Önemlidir? Yazınız.

Soru: Satın Alacağımız Yiyecek Ve İçeceklerin Son Kullanma Tarihine Bakmamız Neden Önemlidir? Yazınız.
Cevap:

Satın alacağınız yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihine bakmamız sağlığımız için oldukça önemlidir çünkü son kullanma tarihi geçmiş olan ürünler bozuk oldukları için sağlığımızı ciddi oranda olumsuz etkilemekte ve bazen zehirlenmelere neden olmaktadır.

Son Kullanma Tarihine Bakmak Neden Önemlidir?

Satın Alacağımız Yiyecek Ve İçeceklerin Son Kullanma Tarihine Bakmamız Neden Önemlidir Yazınız.

Gıda zehirlenmeleri zehirlenme türleri içerisinde en tehlikeli grubu oluşturduğundan genellikle hayati risk ortaya koymaktadır. Bu durumda satın alacağınız yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihine dikkat etmemiz gıda zehirlenmelerine önemli ölçüde ortadan kaldırmaktadır.

Aynı zamanda gıda zehirlenmesine neden olmayan ancak tarihi geçmiş besinler birtakım bakterileri oluşturdukları için bu besinlerin tüketilmesi ile bu bakteriler vücuda girmekte ve insanların hasta olmasına neden olmaktadırlar.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 81. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.