Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:54 - Zülal Güneş Yazdı

Savaş, Dünya Barışını Nasıl Etkiler? Açıklayın

Soru: Savaş, Dünya Barışını Nasıl Etkiler? Açıklayın
Cevap:

Savaş, dünya barışını her zaman olumsuz etkiler. Savaşlar, dünyadaki ülkeler arasında gruplaşmalara yol açmakta ve çıkan bir savaşta ayrılan tarafların olması, tüm bu ülkelerin birbirleri ile barışı sağlayamamasına neden olur.

Savaşın Dünya Barışına Etkisi Olur Mu?

Savaş, Dünya Barışını Nasıl Etkiler Açıklayın

Savaşlar ile ülkeler birbirlerine zor duruma sokarken, savaşın tarafları arasında yaşanan çatışmalar, hem ülkelerin barışının ve huzurunun bozulmasına hem de dünyadaki insanların huzurunun bozulmasına ve zorluklar çekmesine neden olur.

Savaşlarda sadece ülkeler değil, ülkelerin halkı da diğer halklarla düşman olur ve bu nedenle de dünyada oldukça huzursuz ve olumsuz olayların çok olduğu bir durum yaşanır. Dünya barışının sağlanması için tüm ülkelerin ve milletlerin birbirleri ile barış ve huzur içinde yaşaması, savaşmaması gerekmektedir.

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 65. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.