Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 13:49 - Zülal Güneş Yazdı

Savaşın yaşandığı bir yerde hangi hak ve özgürlükler kısıtlanmış olur? Neden?

Soru: Savaşın yaşandığı bir yerde hangi hak ve özgürlükler kısıtlanmış olur? Neden?
Cevap: Savaşın yaşandığı bir yerde, insanların birçok hak ve özgürlükleri kısıtlanabilir. Bu kısıtlamalar, savaşın doğası ve yoğunluğu, savaşın tarafları ve yerel hukukun durumuna bağlı olarak farklılık gösterir

Savaş Hangi Hak ve Özgürlüğün Kısıtlanmasına Neden Olur?

Savaşın yaşandığı bir yerde hangi hak ve özgürlükler kısıtlanmış olur? Neden?

Savaşın yaşandığı bir yerde, insanların birçok hak ve özgürlükleri kısıtlanabilir. Bu kısıtlamalar, savaşın doğası ve yoğunluğu, savaşın tarafları ve yerel hukukun durumuna bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı örnekleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Savaşın yoğunluğu ve tarafların silahlı çatışmaları nedeniyle, insanların yaşama hakkı büyük ölçüde tehdit altındadır.
  • Savaşın yaşandığı yerlerde, sivillerin hareket özgürlüğü kısıtlanmaktadır.
  • Savaşla ilgili eleştiriler, protestolar veya farklı görüşler ifade etmek tehlikeli olabilir ve bu nedenle sıkı bir şekilde kontrol edilebilir veya yasaklanabilir.
  • İnsanların mülkiyet hakları ciddi şekilde etkilenebilir. Savaş sırasında evler, işyerleri veya diğer mülkler zarar görebilir veya tahrip edilir.
  • İnsanların eğitim hakları kısıtlanmaktadır.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 119. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.