Cevap Yaz
19 Ağustos 2023, 11:06 - Furkan Yazdı

Sebze Ve Meyveler Nerede Satılır? Oraya Nasıl Getirilirler?

Sebze ve Meyveler Nasıl Yetiştirilir ve Nasıl Dağıtılır?

Soru: Sebze ve Meyveler Nerede Satılır? Oraya Nasıl Getirilirler?
Cevap: Sebze ve meyveler pazarlarda, hallerde ve manavlarda satılmaktadır. Buraya da sebze ve meyvelerin toplandığı merkezlerden gelir. Söz konusu merkezler ise uzun uğraşlar sonucu tarlalarda yetiştirilen ürünleri çiftçilerden satın alınarak sofralara getirilirler.

Sebze Ve Meyveler Nerede Satılır Oraya Nasıl Getirilirler

Çiftçiler ekim zamanı geldiğinde toprağı işleyerek çeşitli meyve ve sebzeleri ekmektedir. Ardından sulama ve diğer işlemleri yaparak özenli bir şekilde büyütür. Hasat zamanı geldiğinde bunları hızlı bir şekilde toplayarak bozulmadan fabrikalara ve meyve-sebze satın alan yerlere ulaştırmaktadır.

Buradan da manavlar, haller ve marketler satın almaktadır. Bu uzun ve zahmetli sürecin sonunda da bizlere ulaşmaktadır. Bu ürünler ülkenin farklı yerlerinde bulunan tarlalardan alınmakta olup sadece birkaç bölge ile sınırlı değildir.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 230. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.