Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:10 - Zülal Güneş Yazdı

Sel Ve Su Baskınlarında Neler Yapmalıyız?

Soru: Sel Ve Su Baskınlarında Neler Yapmalıyız?
Cevap: Sel ve su baskını sırasında kişilerin ilk olarak hayati tehlike bulunmayan noktalarda beklemeleri ve 110 numaralı itfaiye müdürlüğünü aramaları gerekmektedir.

Su Baskını veya Sel Olduğu Zaman Yapmamız Gerekenler Nelerdir?

Sel Ve Su Baskınlarında Neler Yapmalıyız

Özellikle sel veya su baskını meydana geldiğinde kişilerin sele kapılma ihtimali oldukça yüksek olduğundan sağlam bir noktaya sıkı sıkı tutunmaları ve mümkün olduğunca suyun hızlı aktığı noktalarda beklemeleri gerekmektedir.

Bu süreçte kişilerin doğalgaz, elektrik veya su şebekelerini kapatmaları oldukça önemlidir. Aynı zamanda elektrik direği veya devrilme ihtimali olan ağaçlardan uzak durarak sert zeminlerde ilerlemek gerekmektedir.

Elektrik ve suyun teması halinde elektrik çarpması söz konusu olacağı için kişilerin mümkün olduğunca elektrik noktalarından uzak durmaları veya su baskını evde gerçekleştiyse elektrikli aletlerin şalterini indirmeleri gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 109. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.