Anasayfa Kitap Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular – S.S.S.

– Site yöneticileri kim?

Sitenin tek yöneticisi benim, adım Furkan. 12. sınıf öğrencisiyim. Hatay’da yaşıyorum. Sitenin içerisinde çalışan ek olarak editör arkadaşımızda vardır.


– Sitenin kuruluş amacı nedir?

Sitede öğrenclik hayatımda bizzat yaşamış olduğum sorunlardan birisi olan ödev kontrol edebileceğimiz güvenilir bir site bulmaktı. Maalesef bunu ben bulamadım. Başka öğrenciler bu sorunu yaşamasın diye 17 Ekim 2018 tarihinde ilk gönderimizi paylaşarak hızlı bir şekilde büyüdük. Öğrencilerimizin rahatlıkla güvenebileceği ender sitelerden birisi haline geldik.


Öğrencileri kötü etkiliyor muyuz?

Sitenin kuruluş amacı kesinlikle öğrencilerin ödevlerini ellerinden almak değildir. Öğrencilerimizin kitap ödevlerini bitirdikten sonra kontrol edebilmeleri ve okulda fark edeceği hataları evlerinde fark ederek daha başarılı olmalarını sağlamaktır.


– Aradığım Konuyu Neden Bulamıyorum?

2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren 2. sınıf ile 9. sınıf arasında yalnızca yetişebileceğimiz ve öğrencilerimizin en çok ihtiyacı olan belli başlı kitapları seçtik. Bu kitapların hepsine yetişemeyebiliyoruz. Eğer aradığınız konuyu bulamıyorsanız yorum olarak kibar bir şekilde bildirirseniz ertesi güne kadar konu açılmış olacaktır.


– Cevaplar Neden Kısa?

Kitap cevapları kategorisinde açtığımız konularda yer alan soruları genellikle en fazla 2-3 cümle olacak şekilde cevaplandırırız. Bunu ziyaretçilerimiz belirler. Çoğu ziyaretçimiz yani öğrencilerimiz cevapların çok uzun ve çok kısa olmadan yorulmadan yazılabilecek düzeyde olmasını istiyorlar. Bu nedenle bazı öğrenciler uzun cevap isterken aradığını bulamayabiliyor. Bunun için üzgünüz. Kitap cevapları kategorisinde açtığımız konular araştırma gereken uzun sorular dışında genellikle 2 veya 3 cümle civarında olacaktır.


– Yorumlar Neden Onaylanmıyor?

Aslında yorumlar onaylanıyor. Yorumları onaylarken bir kaç kriteri göz önünde bulunduruyoruz.

Bunların başında küfür/hakaret ve argo içeren sözcükler olmaması ve kısa yorumlar gelmektedir.

Bu kriterlerin neden olduğunu ayrı ayrı açıklayalım.

Küfür/hakaret ve argo gibi kötü söz içeren yazıları sitemizde yayınlayarak sitemizi kirletmek istemiyoruz.

Kısa yorumlar ise sitede bir zincirleme yorum silsilesi yarattığı için onaylanmıyor. Biz öğrencilerimizden bizi eleştirmelerini ve hatalarını bize göstermelerini bu sayede kendimizi daha çok geliştirmek isteriz. Bu nedenle kısa olarak yazılan “Teşekkürler, çok güzeldi, site çok güzel” gibi yorumlar onaylanmıyor.

Bu teşekkür sözcüklerinden daha çok konu hakkında fikrinizi belirten uzun yorumlar (10-15 kelime) bekliyoruz.


Diğer sorularınız için e-posta atabilirsiniz.

E-Posta adresim: forumsinif @ gmail.com & furkan @ forumsinif.com

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.