Cevap Yaz
29 Kasım 2022, 2:23 - Furkan Yazdı

“Tasarruf” Nedir?

Tasarruf Kelimesinin Anlamı Nedir?

Soru: “Tasarruf” Nedir?
Cevap: Tasarruf bir şeyi israf etmeden kullanmaktır. Giyeceklerin, yiyecek ve içecek maddelerinin, paranın, su ve elektriğin sadece gerektiği kadar tüketilmesi gerektiğini betimler.

"Tasarruf" Nedir?

Tasarruflu olmak daha kolay para biriktirmeye yardımcı olur. Eğer tasarruf yapılmazsa gerçekleştirilen masraflar da artacaktır. Zira hepsi tüketilmeyecek kadar çok yiyecek malzemesi almak israf olup atılmasına neden olur. Fazla yemek yapmak da aynı şekilde sonuçlanır. Kullanılmayan bir odanın lambalarının açık olması da faturaların yüksek gelmesi ile sonuçlanır.

Giyim malzemelerini dikkatsiz ve özensiz kullanmak sık sık satın almaya yol açar. Tüm bunlar paranın birikmesine imkan olmadan sürekli harcanmasını beraberinde getirir. Bu nedenle ev ekonomisini de olumsuz şekilde etkiler.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 27. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.