Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
11 Ekim 2021, 16:54
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1138

Taşıtlar Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor?

Taşıtlar Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor? konusunda 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında yayımlanan 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Gizem Yayıncılık kitabının Gelecek Derse Hazırlık kısmında yer alan Taşıtlar Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor? sorusuna cevap verdik. Eksik ve hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Taşıtlar Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor

Taşıtlar Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor?

Taşıtlar Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor? sorusuna şu şekilde kısaca cevap vermemiz mümkündür:

İnsanoğlu varolduğundan beri sürekli olarak taşıtlara ihtiyaç duymuştur. Bu taşıtlarla gerek yük taşımış gerek ulaşımını kolaylaştırmıştır. Bu taşıtların gelişmesinde en önemli teknolojik icat tekerlektir. Tekerleğin icadı ile birlikte insanlar taşıt gelişiminide hızlandırmış ve yeni taşıtlar icat etmiştir. Tekerleğin icadı bir çok işi kolaylaştırarak insanoğlunun dönüm noktası olmuş diyebiliriz. Günümüzde tekelerke olmadan kullanılabilen bir alet yoktur.

Taşıtlar günümüzde çeşitli amaçlar için kullanılır. Ticari ve şahsi amaçlar uğruna kullanılmaktadır. El arabaları, otomobiller, pikaplar, kamyonlar, kamyonetler, tırlar, dorseler, at arabaları, uçaklar, gemiler ve daha nice araç bulunmaktadır.

Bu taşıtların hepsi insanlara hizmet etmektedir. Gemiler insanlara ülkeler arası mal getirmeye yarar. Gemilerdeki konteynırları indirmeye yarayan vinçler, yerdeki konteynırları kaldırmaya yarayan konteyner arabaları, konteyner arabalarının konteyner yüklediği tırlar ve bunun sonucunda oluşan sonsuz döngü örnek verilebilir.


Taşıtlardan önce insanlar ulaşım için hayvanları kullanırdı. Bir hayvan aracılığı ile 3 günde gidilen yol günümüzde bir kaç saatte gidebiliyor. Kısaca günümüzdeki taşıtlar iş yükünden kurtarıp zaman tasarrufu yapmamızı sağlıyorlar.

Tonlarca yükü tek bir turda taşıyabilen yük gemileri ülkelerin ekonomisini güçlendirerek ticareti kuvvetlendiriyor.

“Taşıtlar Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor?”

5/5 - (1 vote)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.