Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:18 - Zülal Güneş Yazdı

Trafik Kazalarının Başlıca Sebepleri Nelerdir?

Soru: Trafik Kazalarının Başlıca Sebepleri Nelerdir?
Cevap: Trafik kazalarının ardında birçok sebep yatar. Bunlardan bir tanesi ihmaldir. Sürücülerin yol esnasında farklı şeylerle uğraşması bu nedenle tehlikelidir. Dikkati dağıttığı için kazalara yol açar. Dolayısıyla telefon ile konuşulmaması gerekir.

Trafik Kazalarının Nedenleri?

Kazaları Önlemek İçin Neler Yapılabilir

Ayrıca yol esnasında gözü yoldan ayırmak da trafik kazalarının önemli sebeplerinden bir tanesidir. Sürücüler gözlerini devamlı yolda tutmalıdır. Bunun yanı sıra diğer araçlara özen göstermek de şarttır.

Zira kişiler son derece dikkatli olsa bile diğer sürücüler hatalı hareketlerde bulunabilir. Diğer araçların hareketlerini de görmek, potansiyel kazaların önüne geçmeye yardımcı olur. Tüm bunların yanı sıra trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmemek da kazaların başlıca nedenlerinden bir tanesini meydana getirir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 87. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.