Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:36 - Zülal Güneş Yazdı

Trafikte Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? Örnekler Veriniz.

Soru: Trafikte Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir? Örnekler Veriniz.
Cevap:

Trafikte uyulması gereken kurallar içerisinde hem yayaların hem de araç sürücülerinin uymaları gereken kurallar yer almaktadır. Araç sürücüleri sürüş sırasında öndeki araç ile araç takip mesafesini koruması, alkollü araç kullanmaması, hız sınırlarına uyması, hatalı sollama yapmaması, emniyet kemerini takması, geçiş önceliği kurallarına uyması, trafik ışıklarına uyulması gibi birtakım kurallar yer almaktadır.

Trafik Kuralları Nelerdir?

Trafikte Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir Örnekler Veriniz.

Bunun yanı sıra yayaların uyması gereken kurallar içerisinde ise karşıdan karşıya geçerken mümkün olduğunca yaya veya okul geçitlerini kullanmaları, trafik ışıklarına dikkat etmeleri veya yayalar için ayrılmış bölümden yürümeleri gibi kurallar yer almaktadır.

Bu noktada özellikle hız sınırına uymayan araçlar ve trafik ışıklarına uymayan ya da kendisi için ayrılmış bölümde yürümeyen vatandaşlar ile araç sürücüleri arasında kaza meydana gelebilir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 106. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.