Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
15 Ekim 2019, 11:38
admin admin
Yönetici
Konu Sayısı: 65

Vahiy Nedir Allah Niçin Vahiy Göndermiştir

Allah İnsanlara Niçin Vahiy Göndermiştir Kısaca

Vahiy kelime anlamı olarak Allah’ın buyruklarının peygamberlere bildirilmesidir.

Dinimizce vahiylerin peygamberlere ulasştırılmasından Cebrail isimli melek görevlidir. Allah’ın emir ve buyruklarını peygamberlere ulaştırarak dünyadaki insanları uyarmakta ve ahiret hayatlarını kurtarmalarını söylemiştir.

İslam dinine göre son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’dir. Bu nedenle günümüzde vahiy ulaştırılacak peygamber yoktur. Kısaca günümüzde artık vahiy gelmemektedir. İnsanları uyarıcı olarak son peygamber Hz Muhammed aldığı vahiyler toplanmış ve bir kitap haline getirilmiştir. Bu kitap günümüzde kutsal kabul edilip dünya rehberi olarak sayılabilir. Dünyadaki ve ahiretteki mutluluğu elde etmek için Kuranı Kerim’deki bilgileri anlamalı ve uygulamalıyız.

Konuyu toparlayacak olursak ilk peygamber Hz. Adem’den son peygamber Hz. Muhammed’e kadar vahiy yani Allah’ın emir ve buyrukları peygamberlere iletilmiştir. Peygamberler ise bu emir ve buyrukları eksiksiz olarak insanlara tebliğ etmiştir. Günümüzde peygamber gelmeyeceği için artık vahiy de gelmeyecek diyebiliriz.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Mekke'den Medine'ye Hicret Hangi Yılda Gerçekleşmiştir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.