Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 10:28 - Zülal Güneş Yazdı

Vatandaşlık Sorumluluğu Olarak Vergi Vermek Niçin Önemli?

Soru: Vatandaşlık Sorumluluğu Olarak Vergi Vermek Niçin Önemli?
Cevap:

Vatandaşların vereceği düzenli vergiler ile devlet, vatandaşlarının yararını gözeterek bu alanda çalışmalar yapmaktadır. Bu nedenle devletin, vatandaşları için yapacağı yatırımların sürekli olması için vatandaşların düzenli olarak vergi vermeleri gerekmektedir.

Vergi ödeme konusunda bir ülkede yaşayan tüm vatandaşlar eşit yükümlülüğe sahiptir. Bu nedenle de vergilerin zamanında ve düzenli olarak ödenmesi, vatandaşlara faydalı olarak dönmektedir.

Vergiler ile Hangi Hizmetler Karşılanır?

Vatandaşlık Sorumluluğu Olarak Vergi Vermek Niçin Önemli

Geçmişte ve günümüzde pek çok devlet vatandaşlarından çeşitli konularda vergi toplamaktadır. Toplanan bu vergiler, vatandaşların yararına olacak şekilde devlet tarafından kullanılmaktadır. Toplanan vergiler ile verilen hizmetler şu şekildedir;

  • Yol yapımı
  • Su
  • Elektrik
  • Sağlık ihtiyaçları
  • Eğitim
  • Altyapı
6. Sınıf Sosyal Bilgileri Ders Kitabı 205. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.