Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 10:00 - Zülal Güneş Yazdı

Warren Benis’in “Büyük başarılar ancak başarabileceklerine inanan insanlar tarafından elde edilmiştir” sözünün uyandırdığı duygu ve düşünceler

Soru: Warren Benis’in “Büyük başarılar ancak başarabileceklerine inanan insanlar tarafından elde edilmiştir” sözünün uyandırdığı duygu ve düşünceler
Cevap: İnsanlar başarıyı elde etmek içinb ilk olarak yaptığı işe inanmalıdır. İnanarak başarıya giden adımlardan daha kolay geçerler.

“Büyük Başarılar Ancak Başarabileceklerine İnanan İnsanlar Tarafından Elde Edilmiştir” Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir?

Warren Benis’in “Büyük başarılar ancak başarabileceklerine inanan insanlar tarafından elde edilmiştir” sözünün uyandırdığı duygu ve düşünceler

İnsan ne kadar zeki ve yetenekli olursa olsun kendine güveni yoksa harekete geçemez. Yapabileceğine inanan insan her şeyini verir ve mutlaka kazanır. Tarih boyunca bunun bir örneği hep olmuştur. Başarılı insanlarda, bu yeteneklerden vazgeçmeden gösterdikleri güveni ve sıkı çalışmayı görüyoruz. Bu bize, yeteneklere ek olarak, bir kişinin aynı zamanda bir başarı, kararlılık ve özgüven duygusuna sahip olması gerektiğini söyler. Başarılı olmak için çok zeki olmak ve bu yeteneğe sahip olmak yeterli değildir. Bazı zamanlarda çok zeki ve yetenekli insanların çok yüksek mevkilere gelemediğini görüyoruz.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 231. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.