Cevap Yaz
19 Ağustos 2023, 11:06 - Furkan Yazdı

“Yapılmayan Bir Görev, Toplumun Düzenini Aksatır.” Sözüyle Ne Anlatılmak İstenmiş?

“Yapılmayan Bir Görev, Toplumun Düzenini Aksatır.” Sözünün Anlamı Nedir?

Soru: “Yapılmayan Bir Görev, Toplumun Düzenini Aksatır.” Sözüyle Ne Anlatılmak İstenmiş?
Cevap: Yapılmayan bir görev, toplumun düzenini aksatır sözünde çalışanların görevini yapmaması durumunda toplumun düzeninin bozulacağı anlatılmak istenmiş.

Örneğin balıkçılık ile uğraşan bir kişi bu görevi yerine getirmezse balık tüketimi gözle görülür bir oranda azalır. Denize uzak yerlerde tüketimi tamamen ortadan kalkar.

"Yapılmayan Bir Görev, Toplumun Düzenini Aksatır." Sözüyle Ne Anlatılmak İstenmiş?

Temizlik ile uğraşan kişilerin bu görevi yapmaması her yerin kirlenmesine, yaşanmaz bir şehir/iş yeri olmasına yol açar. Aynı zamanda hastalıkların da artmasına neden olur. Çiftçilerin görevlerini yerine getirmemesi, tarımsal üretiminin durmasına yol açar.

Hayvancılık yapanların buna son vermesi de hayvansal gıdalara olan ulaşımı kısıtlar. Kısacası kişilerin görevi neyse bunu yapmaması, bu konuda ciddi problemlere neden olur.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 240. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.