Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:44 - Zülal Güneş Yazdı

Yaşlı insanlara yardım etmek için neler yapabiliriz?

Soru: Yaşlı insanlara yardım etmek için neler yapabiliriz?
Cevap: Markete gittiğimizde alışveriş yapan ve elinde çanta taşımakta zorlanan yaşlılarımıza yardımcı olabiliriz. Yaşlıları toplu taşıma araçlarında tutmamalıyız, onlara yer vermeliyiz. Karşıdan karşıya geçmek isteyen bir yaşlıya elinden tutarak yardım etmemiz gerekiyor. Evlerinde yükü ağır olan yaşlıların yükünü biz taşımak zorundayız. Bu şekilde yaşlı insanlar için hayatı kolaylaştırabilir ve onlara daha iyi bir hayat sunabiliriz.

Yaşlı İnsanlara Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yaşlı insanlara yardım etmek için neler yapabiliriz?

Yaşlılar, fiziksel aktivitelerini gençler kadar rahat gerçekleştiremezler. Bu yüzden onları günlük işlerinde desteklemek zorundayız. Yaşlı insanların farklı bir ruh haline sahip olabileceğini unutmamalıyız. Onları mutlu etmek için onlarla konuşmalısın. Huzurevlerini ziyaret etmeliyiz. Orada bir sürü bekar insan yaşıyor. Onunla ilgilenmeliyiz.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 113. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.